Botulino injekcijos mimikos raukšlėms
Apie procedūrą

Botulino injekcijos, liaudiškai vadinamos tiesiog „botoksu“, yra invazinė procedūra, kuri akivaizdžiai sušvelnina ar visiškai panaikina veido mimikos raukšles.

Pirmosios mimikos raukšlės pradeda formuotis jau jaunystėje dėl pasikartojančių veido išraiškų tokių kaip šypsojimosi, pykčio, liūdesio ar raukymosi. Senstant odos elastingumas sumažėja, tad šios raukšlės išryškėja, gilėja ir taip pakeičia visą veido išvaizdą. Botulino toksinas blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse ir taip gali sumažinti ar visiškai panaikinti raukšles susiformavusias ant veido.

Botulino injekcijų poveikis matomas jau po kelių dienų, tačiau pilnas poveikis išryškėja po 2 savaičių. Poveikis kažkur trunka apie 6 mėnesius, priklauso nuo Jūsų odos savybių bei suleistų vienetų kiekio. Tačiau poveikis gali būti ir iki 1 metų, bet dažniausiai taip būna jaunesniems žmonėms, taip pat, kas derina botulino injekcijas su kitomis priemonėmis, tokiomis kaip veido valymai ir pastoviai naudojant apsaugą nuo saulės (geriausia SPF50). Tiesa, verta paminėti jog botulino injekcijos 3 proc. gyventojų populiacijos visiškai neveikia, tad galimai negausite norimo rezultato.

Rekomenduojama botulino toksiną pradėti leistis kada raukšlės nėra dar gilios, kadangi jos išnyksta ir nebeilgėja. Jei mimikos raukšlės yra gilios, gydytojas gilias raukšles jau koreguoja veido užpildais.

smakro, žandikaulio korekcija, injekcijos
Kam skirta?

Ši procedūra skirta vyrams ir moterims, ne jaunesniems nei 25 metai. Išimtinais atvejais, gydytojui įvertinus paciento būklę, galima leisti ir nuo 18 metų.

Botulino toksino preparatų injekcijos mažina:
●    kaktos mimikos raukšles;
●    smulkias raukšlytes („žąsų kojeles“) ties akių kampučiais;
●    raukšlytes ant nosies nugarėlės;
●    raukšlytes aplink lūpas;
●    padidėjusį prakaitavimą (delnuose, pažastyse, paduose).

Botulinio injekcijos nerekomenduojamos:

 • nėščioms moterims;
 • laktacijos periodu;
 • susidarius tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams;
 • sergantiems hemofilija;
 • turintiems raumenų inervacijos sutrikimų (miastenija, Lamberto-Itono sindromas ir kt.);
 • jei yra padidėjęs jautrumas preparato komponentams;
 • susirgus bet kokia infekcine, virusine liga (sloga, peršalimas, gripas ir kt.).
Gydymo kursas

1 procedūra. Po 6–12 mėn. rekomenduojama procedūrą kartoti

Rezultatai

Mimikos raumenys atsipalaiduoja, oda problematiškose vietose išsilygina. Paprastai poveikis pradeda matytis 2–7 dieną, tačiau geriausiai pasimato po 2 savaičių. Efektas dažniausiai tęsiasi apie 6 mėnesius, tačiau gali ir ilgiau jei bus kombinuojamos kosmetologinės veido procedūros, naudojama apsauga nuo saulės SPF50 bei tinkami veido odai prausikliai ir kremai.

Svarbu laikytis rekomendacijų po procedūros, kad gautumėte geriausią rezultatą.

Svarbu žinoti:

 • po botulino toksino injekcijų 6 val. negalima užmigti, privaloma būti vertikalioje padėtyje;
 • nespausti ir netrinti injekcijų vietų;
 • pirmąsias paras po injekcijų nesportuoti, nevartoti alkoholio;
 • savaitę nerekomenduojama eiti į pirtį, nepersikaitinti karštoje vonioje, degintis soliariume ar saulėje, aktyviai sportuoti;
 • dvi savaites po procedūros nevartoti aminoglikozidų, trankviliantų (šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą);
 • procedūros gali būti atliekamos tik gydymo įstaigose, jas gali atlikti tik gydytojai, turintys mokymų sertifikatus ir patirties Procedūrų kokybę ir sėkmę nulemia geros gydytojo žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamas injekcijų vietos ir dozės parinkimas;
 • 2 savaites nesidaryti veido lazerio, procedūrų (tokie kaip valymas, masažai ir kt.).
 • botulino toksino injekcijos, derinamos su mezoterapija, biorevitalizacija ir šveitimais, yra puiki plastinės chirurgijos alternatyva.
Kas atlieka
Julija Mozūraitienė
Gydytoja dermatologė, estetinės medicinos specialistė
Karolis Gailius
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
Kainos
Botulino injekcijos (Dysport,Vistabel preparatais) nuo 130 €
Botulino injekcijos prakaitavimo gydymui