Kas yra grožis?

Grožis yra visur aplink mus. Gamtoje, mene, aplinkoje kurioje dirbame, gyvename, o taip pat ir žmoguje.

Jeigu kalbame apie žmogaus grožį, tai teoriškai apibendrinant yra simetriškas veidas, išraiškingos akys ir panašumas į mums svarbius asmenis. Paskutinis kriterijus iš dalies paaiškina kodėl skirtingiems žmonėms patinka skirtingi bruožai, figūros tipas ir pan. Nėra vieno idealo, todėl labai svarbu priimti savo unikalumą ir čia jau galima būtų kalbėti apie grožio psichologiją.

Grožio psichologija… 

Pamatę žmogų pirmiausiai pastebime ir pasakome jei žmogus mums gražus, o tik po to, kad protingas ar įdomus. Taip jau yra, kad gražūs žmonės daugiau uždirba, turi didesnes karjeros galimybes daugelyje darbo sričių. Yra net toks psichologinis terminas „Aureolės efektas“, kai mes, mums suvoktą gražų žmogų, suvokiame kaip protingesnį, įdomesnį ir perspektyvesnį.

Tačiau – tai galioja jei žmogus mums atrodo kiek gražesnis nei vidutiniškai gražus žmogus. Jei žmogus jau yra pernelyg gražus (ar išsigražinęs), mes nevertinam jo kaip labai protingo ir aukščiausių postų dažnai tokiems žmonėms neskiriama. Todėl grožio nauda taip pat turi ribą, o ji kiekvienam gali būti subjektyvi.

Todėl labai svarbu pačio žmogaus savivertė, kaip jis save mato, ką apie save kalba, kiek dėmesio sau skiria ir rūpinasi savimi.

Viskas prasideda nuo savęs pažinimo. Tuomet, kai save pažįstame galime atsirinkti kas mums tinka, kas mus daro gražesnius, patrauklesnius visų pirma sau pačiam, bet ir aplinkiniams. Savo grožį mes galime puoselėti įdėdami šiek tiek pastangų.

Kaip puoselėti savo grožį?

Man grožio puoselėjimas tam tikra prasme yra išplėstinė higienos dalis. Juk išties daug geriau jaučiamės, kai kūnas ne tik švarus, bet ir tvirtas. Tuomet ir mes patys tvirčiau jaučiamės. Veido oda gali būti su raukšlelėmis, bet jei ji išvalyta ir pridrėkinta – visada atrodys geriau. Tam šiais laikais yra daugybė galimybių, pagrįstų moksliniais tyrimais. Tai estetinės medicinos aparatai, kurių pagalba oda kruopščiai išvaloma ir drėgmė patenka į gilesnius odos sluoksnius. Injekcinės, gydytojų atliekamos, procedūros, kurios turi dvigubą efektą dėl injekuojamų priemonių (hialurono, vitaminų, peptidų ir pan.) bei dėl odos regeneracijos užkūrimo.

Žinoma, yra dalykų, kuriuos rekomenduoju rinktis ir taip pat yra ko turėtume vengti – tai tiesioginės saulės, ypač soliariumų, kitų žalingų įpročių, nesveiko maisto ir kiek galima mažiau streso, nes viskas atsiliepia mūsų grožiui.

Ką žmonės dažniausiai nori pagražinti savyje?

Per ilgametę darbo patirtį grožio srityje, galiu pasakyti, kad dažnai žmonės ateina pasikoreguoti ne konkrečios raukšlės, bet savo transliuojamos būsenos, pvz., nenori atrodyti piktas – tuomet naikinama „pykčio raukšlė kaktoje“; nenori atrodyti pavargę, nusiminę, nes galbūt jie tokie ir nėra, tačiau per ilgas darbo valandas ar patiriamą stresą suvargo ir jau vienas poilsio savaitgalis susiformavusių bruožų neatstato.

Žmonės nori komforto: sausiaodės – drėgnos odos; į aknę linkusios, kad nebūtų bėrimų ir t.t. Ir dar, dauguma žmonių nori lieknesnio arba bent jau stangresnio kūno. Todėl kūno puoselėjimo aparatai yra labai populiari ir dažna pagalba. 

Plaukai – labai įdomi sritis, nes vienose kūno vietose mes plaukelius šaliname lazeriu kuo ilgesniam laikui. Tačiau tuo pačiu mes turime ir puikių priemonių stiprinti galvos plaukus, mažinti jų slinkimą, stiprinti augimą ir t.t. 

Kaip gyventi gražų gyvenimą?

  • Įsisąmoninti, pažinti bei suprasti save;
  • Puoselėti tai, kas mums gražu. Galime sau įsivardinti, pvz.: švytinti oda, spindinčios akys, putlios lūpos ir pan. Nepamirštant vidinių savybių, pvz.: geranoriškumas savo ir kitų atžvilgiu, atvirumas patirtims, gyvybingumas, kantrybė, žinojimas, ko nori, mokėjimas džiaugtis tuo, ką turi. Šios vidinės savybės sustiprins išorinį grožį ir palaikys savivertę;
  • Gyventi aktyvų gyvenimą, mankštintis, rūpintis savo kūnu, kad galėtume laisvai judėti per gyvenimą.

„Jaunatvės namai” direktorė, Inga Leonavičienė